Vinyl Dokuma Yer Kaplamalarında Dünya Lideri
 
r    
Video için tıklayınız...

1.Bolon hangi malzemelerden yapılmıştır?

Bolon Yer Kaplamasi, bir vinyl mamulüdür ve arka destek tabakasini olusturan bir astar içermektedir. Üst yüzey; vinyl ve vinyl ile kaplanmis polyester iplikten dokunmustur. Astar ise; yüksek siklikta doldurulmus vinyl ve malzemeye stabilite veren takviye katmandan olusmaktadir.

2.Nerelerde kullanılabilir?

Bolon yer kaplamalari her türlü halka açik yerlerde, ofisler, magazalar, butikler, oteller, müzeler, restoranlar, tiyatrolar, evler, fuar alanlari, sinemalar, spor merkezleri ve benzeri yerlerde kullanilabilir. Ayrica yeni Outdoor koleksiyonu ile kis bahçesi, tekne, yat ve havuz çevrelerinde de uygulanabilir. Yüksek trafikli alanlar için ise yeni Eight ve Spectra koleksiyonu önerilir.

3.Hangi boyutları mevcuttur?

Bolon yer kaplamalarinda rulolar 200cm. eninde ve 25m. uzunlugundadir. Karolar 50x50cm. boyutlarindadir.

4.Rulo üretilen koleksiyonlar hangileridir?

Bolon yer kaplamalarinin baslica ürünü 2m x 25m.(50 m²) boyutlarindaki rulo malzemesidir. Rulo ile Bolon satisi yapilir iken siparis metraji 2m² ve katlari olarak yazilmalidir.

BKB “Sisal Look” ile çekici dizayn

RIPS Ağ benzeri yapısı ile şık dizayn

LEX Kumaş görünüşlü dokuma

TREND BKB örgüsünde, metalik renkler

NOW Metal parlaklığında özel bir dokuma

OUTDOOR Yapısındaki özel bileşenler ile donma ve yüksek sıcaklığa karşı
dayanıklı; canlı renkleri ile çok çekici

ETHNIC Metal ve bronz parlaklığı karışımında özel bir dokuma

SPECTRA Yüksek yaya trafiği olan mekânlar için altı dinamik ana renk
üzerinde üç güçlü ve üç yumuşak rengin enerjisi

5.Karo üretilen koleksiyonlar hangileridir?

Bolon yer kaplamalarinin KARO yer kaplamalari 50 x 50cm boyutlarindadir. Karolar, her biri 16 parça karo içeren (4 metrekare) kutular ile teslim edilir. Ayrica bu karolar ile daimi kullanimin yani sira; sergi, teshir ve fuarlarda kullanilmak üzere geçici dösemeler de mümkündür. Bu durumda ürün sanayi tipi çift tarafli bant ile yapistirilir. Eight serisi tamamen karo üretilmektedir, rulo üretimi yoktur.

EIGHT Yüksek yaya trafiği olan mekânlar için yepyeni bir iplik ile üretilen
geleceğin yer kaplaması

Rulo malzemesi ile karolar arasında ağırlık ve kalınlık olarak farklar vardır. Bununla ilgili teknik bilgiyi teknik talimatlardan edinebilirsiniz

6.Rulo ve karo malzeme arasında teknik olarak ne farklılıklar vardır?

Bolon yer kaplamalari dokuma vinyl’den yapilmistir. Malzemede, ebatsal stabiliteyi saglamak için fiberglas katmanli bir vinyl astar vardir. Toplam malzeme bilesimi; rulo üzerindeki malzemeler için %98 vinyl, %1 polyester ve %1 fiberglastir. Bolon karolari ise %98,8 vinyl, % 0,7 polyester ve % 0,8 fiberglas malzeme bilesiminden yapilmistir.

7.Kaç çeşit renk mevcuttur?

Bolon yer kaplamalarinin toplam 63 renk alternatifi vardir. Rulolar 55, karolar ise 24 farkli renk içermektedir.

8.Malzeme su geçirmez midir?

Bolon yer kaplamalari islak temizlemeye uygun olup suya dayaniklidir. Su malzemeye zarar vermez.

9.Bilgisayarların kullanıldığı bölgelere döşenebilir mi?

Evet. Bolon yer kaplamalari, özellikle ofis mekânlari için tasarlanmistir.

10.Ürünler yerden ısıtma olan yerlerde kullanılabilir mi?

Evet. Bolon yer kaplamalari yalnizca ürün dösenmeden en az 24 saat önce isitici kapatilmalidir.

11.Teslimat süreleri nedir?

Birçok ürün Yütaş İstanbul depolarında hazır olup; özel sipariş ile gelecek ürünler için teslim süreleri, üretici ile görüşülüp belirlenecektir.

12.Ürünler merdivenlere döşenebilir mi?

Evet. Bolon yer kaplamalarinin kenarlarini korumak için profil kullanilmalidir. Merdiven basamaklari önü için; Bolon giydirilmis alüminyum profil siparis karsiligi temin edilir. Fiyatlari “Bolon yapistirici ve yan malzemeler “ fiyat listesinde yer almaktadir.

13.Ürünlerin döşenmesinde ne tip yapıştırıcı tavsiye edilir?

PVC kaplamalar için kullanılan yapıştırıcılar tavsiye edilir.

14.Ürünlerin üzerinde tekerlekli koltuk kullanılabilir mi?

Evet. (EN 985 standardina uygundur) Büro sandalyelerinin tekerlekleri sert plastikten ya da polyamid’den yapilmis olmalidir. Ayrica, mobilyalarin zemine oturan kisimlarinin sivri uçlari tamamen kapanacak sekilde paslanmaz çelik veya teflon malzeme ile kaplanmalidir.

15.Yoğun insan trafiği olan alanlarda malzemenin kullanılması tavsiye edilir mi?

Bolon yer kaplamalari genel mekânlara dösenmek için hazirlanmistir. Özellikle EIGHT ve SPECTRA koleksiyonu, resepsiyon ya da ödeme yeri gibi trafigin çok yogun oldugu alanlar için tasarlanmistir.

16.Kapı girişlerine döşenir mi?

Mekânlarin giris bölgesine dösenen Bolon yer kaplamalari ürünlerinin önüne, suyu ve kiri tutacak, dis mekânda multi-scaper tip kivircik paspas, iç mekânda ise multi-brush trio tip su emici tekstil paspas kullanilmalidir. Ideal paspas uzunlugu, genel ve ticari mekânlar için ziyaretçilerin ayak silme aliskanligi olmadigi göz önüne alinarak 3 adimdir. Bu da yaklasik her iki paspas tipi için ayri ayri 2,25 metredir. Bolon’un girislerde bir paspas sistemi ile kullanilmasi tavsiye edilir.

17.Güneş ışığına dayanıklı mıdır?

Bolon yer kaplamalarinin iç mekân koleksiyonlarinin; günes isigi, soguk hava ve rüzgâra maruz kalan dis mekânlarda kullanimindan kaçinilmalidir. Diger taraftan kis bahçeleri gibi dis mekân odalari da bu malzemeler ile dösenebilir. Dis mekânlar için Outdoor koleksiyonu seçilmelidir.

18.Sağlık sektöründe kullanılır mı?

Yüksek derecede steril olmasi gereken alanlar, örnegin; acil servis ya da operasyon odalari Bolon yer kaplamalari için uygun olmayan alanlardir.

19.Bolon hangi kalite sertifikalarına sahiptir?

Bolon yer kaplamalari ISO 9001, ISO 14001 ve CE sertifikalidir. Daima en yüksek kalitededir ve çevre koruyucu ölçütleri karsilar. Ürünün kalitesi, testlerle kontrol edilmektedir.

20.Yangın standartlarına uygun mudur?

Yangin kategori sinifi B1, M2 ve Bf1S1. Bolon yer kaplamalarinin sahip oldugu yangin sinifi, genis kapsamli ticari uygulamalar için Bolon’u mükemmel bir seçim haline getirir. Kimyasal yapisindan dolayi malzemenin alev almasi çok zordur. Avrupa standartlarina göre sahip oldugu yangin sinifi bazi ülkelerde, mesela Isveç’te malzemenin tahliye çikislarinda bile kullanilabilecegi anlamina gelmektedir

21.Kaymazlık standardı nedir?

Bolon yer kaplamalari kaymaz. Mümkün olan en yüksek sürtünme katsayisi 1.0 iken Bolon kaplamalarinin sürtünme katsayisi 0.7’dir.Örnegin; laminat kaplamalarin sürtünme katsayisi çogunlukla 0.4’tür.

22.Müşteri renk talebine göre özel üretim yapılır mı?
Aşağıdaki koşullar göz önünde bulundurulmak şartı ile müşteri isteklerine uygun özel ürünler üretilmesi mümkündür;

A- Var olan renklerin yeni kombinasyonlarda uygulanmasında,minimum sipariş 600m²
B- Var olan renkler ile yeni renklerin birleşiminde, minimum sipariş 3200m² dir.
C- Yeni bir renk veya tek renk, minimum sipariş 1600 m² dir.

23.BPS kullanmanın faydası nedir?

Bolon Project Sealer (BPS) Bolon yer kaplamalari kaplama üzerinde kir tutmayan ve dayanikli bir yüzey saglar. Günlük bakim için bir kez uygulama yeterli olurken, asinmis ve matlasmis yüzeylerde islemi tekrarlamak gerekebilir. Islemi tekrarlamadan önce mekân iyice temizlenmis olmalidir.BPS Bolon yer kaplamalari için özel olarak gelistirilmistir. Baska bir üründe kullanilmasi durumunda Bolon sorumluluk kabul etmez.

24.Ne kadar kullanılmalıdır?

1 litre ortalama 20 m² yere uygulanabilir. 4 litrelik ambalaj 80 m² yere yeterlidir.

25.Soğuk kaynak nedir? Niçin yapılır?

Soguk kaynak, Bolon yer kaplamalarinin alt kismindaki astari kimyasal yolla eriterek malzemenin altina su, nem vs. sizmasini engelleyen bir uygulamadir. Ayrica kenarda olusabilecek kabarma ve liflenmeyi de önlemis olur.

26.Bolon ne çeşit bir garanti sunmaktadır?

Bolon müsterilerine 5 yillik bir garanti süresi sunmaktadir. Garantinin geçerliligi için; döseme islemi kadar, dösemeden önceki hazirlayici islemler, kullanim temizlik ve bakiminin da Bolon tarafindan yayimlanan talimatlara göre yapilmis olmasi gerekir.


Yütaş A.Ş web siteleri:
yutas.com     lavabo.com.tr     groheturkiye.com     duvarkagidi.com.tr    
yerkaplamalari.com Yütaş Yapı Ürünleri Tic. A.Ş. Markasıdır
© Copyright 2013 Yütaş Yapı Ürünleri Tic. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.