Vinyl Dokuma Yer Kaplamalarında Dünya Lideri
 
r    
Bolon, 2011 Universal Design ödülüne layık görüldü. Universal Design, yenilikçi ve geleceğe dönük tasarımların yarışması olarak dikkat çekiyor.

GİULİO CAPPELLİNİ YENİ MAĞAZASINDA BOLON’U TERCİH ETTİ
Giulio Cappellini en son mağazasını Paris’te açtı. Diğer mağazalarından dekorasyon stili ile ayrılan bu mağazaya, şehrin tarihi ve özel atmosferi yansıtılmaya çalışılmış. Cappellini’nin Paris’teki mağazasının yer kaplamalarında ise Bolon “Now Pink” serisi kullanıldı. Aynı zamanda duvarlarda ve tavanlarda kullanılan pembe renk modern mobilyalarla kombine edilerek canlı ve şık bir görünüm elde edilmiş.

BOLON EDIDA ÖDÜLÜNÜ KAZANDI
Bolon Çin'de gerçekleştirilen Elle Decoration Uluslararası Tasarım Ödülü'ne layık görüldü. "En iyi Yer Kaplaması Tasarımı" dalında birİnci olan Bolon, Botanic koleksiyonu ile bu ödülün sahibi oldu.

Yeşil Yıldız Ödüllü Yer Kaplamaları
VicUrban’ın yeni binası olan Dockland demiryolu hangarı renovasyon çalışmalarında kullanılan yer kaplamalarında Bolon’un yenilikçi ve çevreci ürünleri tercih edildi. Avusturalya’nın Victoria eyaletinde yer alan ve bölgenin ilk tarihi binalarından biri olan hangar, Green Building Council of Australia tarafından verilen beş adet yeşil yıldızın sahibi oldu.

Kapsamlı projede Bolon’un “Now” koleksiyonuna ait ürünlere yer verildi. Yaklaşık 4.500 metrekarelik alana sahip olan hangarın ana salon yer kaplamalarında koleksiyondan bronz, antrasit ve gümüş renklerde ürünler kullanıldı.

Bolon, 2010 Yılı Benelux Ofis Ürünleri Ödülü’ne Aday Gösterildi
2010 yılı Benelux Ofis Ürünleri Ödülü’ne aday gösterilen Bolon, ofis iç dekorasyonu ve aksesuarları kategorisinde yarışacak. Benelux’ün bir girişimi olan Benelux Ofis Ürünleri Ödülleri, ofis ürünleri pazarında kullanılan ürünlerin yaratıcı gücünü vurgulamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Ofis ürünleri dalında başka bir benzeri olmayan ödül 11 kategoriye ayrılırken, yaratıcı ürünleri bu önemli platformda bir araya getirmeyi amaç ediniyor. Eylül ayında açıklanacak olan sonuçlara göre, kazanan ödül logosunu ürünlerini kullanabilecek ve sertifikanın sahibi olacak.
Bolon IF İletişim Ödülünü aldı.
Kazandığı pek çok ürün tasarım ödülünden sonra BOLON, 2010 Botanic koleksiyonu tanıtım konsepti ile “Crossmedia” dalında IF İletişim Tasarımı Ödülünü de aldı.

İletişim konsepti ve materyalleri İsveç Tasarım Stüdyosu “form us with love” işbirliği ile hazırlanmıştı.

IF İletişim Tasarımı Ödülü, iletişimin her alanındaki tasarım öğelerini kapsıyor ve gelişen medya seçenekleri ve global dünyada büyüme ve yeniliği teşvik ediyor.
BOLON “2009 GOOD DESİGN” ÖDÜLÜ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ
Geçtiğimiz sene de Good Design ödülü alan Bolon, bu sefer de Twilight serisi ile zemin ve duvar kaplamaları kategorisinde 2009 Good Design ödülüne hak kazandı.

Good Design, 1950 yılında Chicago’da mimarlar Eero Saarien, Charles ve Ray Eames ve Edgar Kaufmann tarafından kurulmuştur.

2009 yılında Good Design ödülleri, New York’ta uluslar arası tasarım profesyonelleri, mimarlar, uzmanlar ve kültür liderlerinden oluşan bir jüri tarafından belirlendi.
Paul Smith- Bolon’un Son Tasarımcı Dostu
Bolon zemin kaplamalarını, geleneksel zeminler ile modern materyallerin bir arada kullanıldığı standında, onur konuğu olarak kabul eden Paul Smith’e teşekkür etmek istiyoruz.

Bolon’un dokuma vinil kaplamalarını kullanmak muhteşem. Çünkü bugüne kadar kullanmadığım bu materyalin bu kadar esnek olabileceğini fark etmemiştim. Bütün farklı renk ve desenleri çok sevdim. Bundan sonra dünya çapında gerçekleştirdiğim bütün projelerimde işbirliğinde olmayı umut ediyorum.
Bolon “ Best Of Year” Ödülünü Aldı
Ürün Dizaynı ödülünü kazananlar; 5 -11 Ekim 2009 tarihleri arasında iç mimarlar ve tasarımcılar tarafından online olarak yapılan oylama sonucu seçilen adaylar içerisinden lider mimar ve tasarımcılardan oluşan bir jüri tarafından seçildiler.

Interior Design, New York Solomon R. Guggenheim müzesinde “Yılın En İyisi” ödüllerinin dördüncüsünü organize etti. Kazananların açıklandığı 3 Aralık 2009 gecesi müzeyi çok sayıda ödüllü tasarımcı ve mimar doldurdu. ? devamı...
Bolon® Green Vinyl :
Bolon’dan devrim niteliğinde çevresel inisiyatifler.
İsveç’li tasarım firması ve yenilikçi dokuma vinil yer döşemelerinin en büyük global üreticisi olan Bolon, liderliğini bir kez daha göstererek dünyada tamamen yenilenebilir kaynaklara dayalı plastikleştirici* kullanan ilk firma oldu. Bu inisiyatife Bolon® Green Vinyl adı verildi, bu inisiyatif daha büyük miktarlarda atık ve kullanılmış malzemenin geri dönüşümünü sağlayan kapsamlı başka çevresel yatırımlarını da içermektedir. İlk ürünler şu anda hazır ve Bolon'un devrim niteliğindeki inisiyatifine uygun olarak üretilen ilk koleksiyon Şubat 2010 tarihinde Stockholm Mobilya Fuarında prömiyerini yapacak.

“Bu uzun zamandır beklenen bir şeydi. Bir çok insan ürünlerimizi sevmesine rağmen PVC hakkındaki eski yanlış algılar sebebiyle başka alternatifler seçiyordu. Çevre ile ilgili performans ve farkındalık söz konusu olduğunda, Bolon ürünleri ve üretim prosesleri çok uzun zamandan beri
standartları oluşturmaktadır. Bolon® Green Vinyl çevreyle ilgili çalışmalarımız açısından yeni bir adımdır ve çevre üzerinde olası en az yan etkiyi tamamen farklı bir biçimde garanti etmektedir. Çok hevesliyiz, hedefimiz ve amacımız Swan** çevresel sertifikasyonunu ve buna denk olan diğer ekolojik etiketleri almak,” diye açıklıyor Bolon Yönetim Müdürü Annica Eklund.

Bolon® Green Vinyl çevre dostu ve ekolojik anlamda mümkün olduğunca sürdürülebilir ürün sunmak amacıyla geliştirilmiş kapsamlı ve stratejik programın bir parçasıdır. Mimarların geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş ürünler için olan talebi inanılmaz şekilde artmakta ve bu faktör bir çok projede belirleyici unsur olmaktadır. Bolon, kesinlikle piyasanın lideri olarak kalmak istemekte ve pazara en iyi alternatifleri sunmayı hedeflemektedir. Bu sebepten dolayı bu stratejik inisiyatif geri dönüşüm çabalarının artırılmasına yönelik bir program üzerinde odaklanmıştır – üretim artıkları yanında başka üreticilerden de atık malzemeler satın alınmaktadır.

“Çevresel gelişmeler üzerinde çalışmak sürekli bir prosestir ve böyle olmak zorundadır - hiç bir zaman sona ermez. Tamamen yenilenebilir kaynaklara dayalı olan yeni plastikleştiriciler konusunda büyük yol aldık. İnsanların vinilin mükemmel özeliklerini fark ettiği bir dönemdeyiz. Çok az malzeme üretim esnasında PVC’nin test edildiği kadar zor testlere maruz kalır. Bu malzeme artık rasyonel argümanlarla devre dışı bırakılamaz. Yeni yer döşemesi koleksiyonumuzun çevre üzerindeki etkisi marjinaldir. Yıllar sonra bile üstün kalitesini korur – evet, en yeni PVC’miz “Kullan ve at” kavramının kesinlikle zıttıdır. Artık, her şey için iyi yeşil bir sebep var!” diye ifade ediyor Bolon Teknik Müdürü Torbjörn Klaesson.

Bolon “ The Good Design” Ödülünü Aldı
Bolon Spektra koleksiyonu ile GOOD DESIGN 2008 ödülü ile onurlandırıldı. Bolon, Spektra’nın zemin ve duvar kaplamaları kategorisinde GOOD DESIGN 2008 ödülünü aldığını duyurmaktan gurur duyar.

GOOD DESIGN ödülü 1950 yılında Chicago’da mimar Eero Saarinen, Charles Ray Eames ve Edgar Kaumann tarafından kurulmuştur. Dünya çapındaki en eski ve en prestijli ödüllerden biridir.
BOLON' DAN YENİ SERİ "TWILIGHT"
Twilight (Alacakaranlık) ne aydınlığın ne karanlığın üstün geldiği durumdur. Karanlık ve ışığın arasında günü ikiye ayıran sınırdır. Bolon’un 2009 döşeme tasarımları koleksiyonu sihir dünyasından geliyor, renkler de şafağı andırıyor – ışığın karanlığa dönüşü, gölgeli ve aynı zamanda da yanardöner. Bolon’un Twilight’ı yer, oda ve aradaki her şeyin arasındaki sınırı oluşturuyor.

Twilight, üç farklı kalite, farklı renkler ve yapılarda yanardöner dokumalı metalik döşeme koleksiyonudur.
Renkler şafağı andırıyor. Yumuşatılmış renkler yeri, odadaki kontrastı hassaslaştıran derin ve özel bir etki ile destekliyor. Aynı zamanda yer, enteresan gölgeler yaratan ve odaya derinlik katan bir yapıya ve konfora sahip. Davetkar, meydan okuyucu ve sürprizlerle dolu.

Kontrastlar, Bolon’un yeni koleksiyonunu birleştiren öğelerdir. Modern ve klasik, mütevazı ve muhteşem, aydınlık ve karanlık. Üç muhteşem koyu toprak rengi ile farklı tonlardaki esrarengiz mavi ve gölgeli kahverengi ile mevcut üç farklı yapı. Olağanüstü kontrasta rağmen, koleksiyon tam bir bütünlük yaratır.

“Holde farklı, odalarda farklı ve koridorlarda farklı bir motifin nasıl kullanıldığını açıklıkla görebildiğiniz otel ortamlarının büyük alanlarını ilham kaynağı olarak aldık. Harika öznellik, fakat birlikte kusursuz,” diyor Bolon’un tasarım şefi Marie Eklund.

Twilight; işlevsellik, yangın güvenliği, tekstil görünümü, yüksek konfor ve çevre dostu üretim açısından önceki koleksiyonlarla benzer özelliklere sahiptir. Bolon, döşemenin farklı çevrelerde uyum sağlayabilmesi için dayanıklılığı yüksek ürünler geliştirmek amacıyla önemli kaynaklar ayırdı. Ayrıca Bolon ilk kez deri kesimlere ve ısmarlama halı ve fayans koleksiyonunu piyasaya sürüyor.
BOLON' DAN YENİ SERİ  "INNOVATION"
Bolon, yeni koleksiyonu Bolon Innovatıon’ı sunmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu yeni koleksiyonun 2’si kahverengi 8’i siyah bazlı 10 farklı tasarımdan oluşuyor.

Doku ve etki çevresinde döndükçe bakış açısına göre değişiyor. Bu özellikler de ona ilginçlik ve etkileyicilik kazandırıyor.

100 % DESIGN FUARI
Londra 100% Desıgn Fuarının tasarım direktörü Tom Dixon, VIP/ Green Room ve Canteen Restaurant için Bolon’u seçti. Dixon’ın ünlü ışıklandırması, Bolon ile birleşince odada Marıe ve Annıca Eklund’u çok mutlu eden bir ambians oluştu. 100% Design Fuarı bitti ama Bolon için çok başarılı bir fuardı.
KORTJIK INTERIEUR FUARI
95.000 in üzerinde ziyaretçinin gezdiği Belçika Kortjik Interıeur 08 fuarının bu seneki onur konuğu İspanyol tasarımcı Jaime Hayon, zemin döşemesi için Bolon’u tercih etti.

Bolon standının çok sayıda ziyaretçisi oldu ve bu büyük bir başarıydı.
EUROSHOP ALMANYA FUARINDA ULUSLAR ARASI BAŞARI
Duesseldorf Almanya’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük perakendecilik fuarı Euroshop’u 100.000’in üzerinde ziyaretçi gezdi. Euroshop, 3 yılda bir yapılıyor ve ziyaretçilerine 40 yıllık bir tarihi gösteriyor.

Euroshop 2008 her açıdan rekorları kıran bir fuar oldu. Perakendeciler, mimarlar, tasarımcılar, mağaza zincirleri, mağaza işletmecileri, pazarlama uzmanları ve fuar standı tasarımcıları için önemli bir buluşma noktası idi.
 
Bolon bu fuara 100 m2nin üzerinde alanı olan açık ve davetkâr bir stantla katıldı ve açılıştan kapa-nış anına kadar her gün hem Alman, hem uluslar arası pek çok ziyaretçiyi ağırladı. Fuarda, kendinden çok söz ettiren ve hızla başarı yakalayan Spektra koleksiyonu tanıtıldı. Ziyaretçiler Bolon’un bir tasarım firması mı yoksa bir zemin üreticisi mi olduğunu sordular ve cevap “ ikisi de “ idi.
BOLON' A REDDOT ÖDÜLÜ
Spektra “ ürün tasarımı” dalında RedDot ödülü ile onurlandırıldı.Bolon, yeni koleksiyonu Spektra’nın RedDot ürün tasarım ödülü aldığını duyurmaktan gurur duyar.

Bu prestijli ödül, uluslar arası tasarım yarışmalarının en bilinenlerindendir. 1955 yılından beri her yıl uzman jüri, farklı ürün kategorileri için yeni çığırlar açan başarılı tasarımlar arasından seçim yapıyor. RedDot, bu şekilde kalitenin evrensel damgası ve çok değerli ödüllerden biri haline geldi.
Yütaş A.Ş web siteleri:
yutas.com     lavabo.com.tr     groheturkiye.com     duvarkagidi.com.tr    
yerkaplamalari.com Yütaş Yapı Ürünleri Tic. A.Ş. Markasıdır
© Copyright 2013 Yütaş Yapı Ürünleri Tic. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.